نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر

نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر

نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر


نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر

ژل رویال و الزایمر

غنی ترین منبع استیل کولین ژل رویال می باشد. این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می باشد و به بهبود حافظه کمک می کند. با وست ویژن همراه باشید.

Memory Improvement

یکی از مواد کلیدی تشکیل دهنده ژل رویال که ممکن است  نتایج قابل ملاحظه ای برای بهبود حافظه و نیروی ذهنی داشته باشد، استیل کولین است. استیل کولین اولین انتقال دهنده عصبی است که تاکنون کشف شده است. به این دلیل است که این ماده در مغز، نخاع و سراسر سیستم عصبی یافت می شود. استیل کولین برای تقویت حافظه و انتقال پیام های عصبی از یک سلول به سلول دیگر مورد نیاز است. جالب توجه است، ژل رویال تنها و غنی ترین منبع طبیعی از استیل کولین خالص است.

این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می ­باشد و به بهبود حافظه کمک می­کند. همچنین باعث تحریک رشد سلولهای عصبی بنیادی و حفاظت نورون مغز می­ شود. کمبود استیل کولین می­تواند موجب زوال عقل، اختلالات گفتاری، عدم تمرکز و اختلالات حرکتی شود. در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیامهای عصبی در انسان است. این ماده در جلوگیری و بهبود آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است.

اگرچه طب مرسوم اعلام می کند که هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، اما ژل رویال ممکن است مزایای قابل توجهی را ارائه دهد.

آلزایمر و پیشروی آن

آلزایمر یک بیماری عصبی پیشرونده است که تصور می شود برگشت ناپذیر باشد. معمولا افراد پس از سن 65 سالگی به آن مبتلا می­شوند و چهارمین علت مرگ در بزرگسالان می­باشد. از لحاظ پاتولوژی دلیل بروز آلزایمر حضور پلاک های خارج سلولی شامل دسته ای از سلولهای عصبی مرده و در حال مرگ می­باشد. وجود این پلاکها و درگیر شدن فیبرها در بافت مغز خطوط ارتباطی را مختل می­کند و باعث مهار تولید استیل کولین می ­شوند.

این امر منجر به از دست دادن حافظه، اختلالات گفتاری و ایجاد اضطراب و تحریک پذیری می­شود. در بیشتر درمانهای سنتی و معمول مخصوصا در طب غربی به دنبال افزایش سطح استیل کولین در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر هستند. داروهایی که جهت این بیماران تجویز می­شود، بوسیله مهار آنزیمهایی که منجر به شکست یا تخریب استیل کولین می­شوند، بطور مصنوعی اقدام به بالا بردن سطح استیل کولین در بدن این بیماران می­کنند.

ژل رویال ترکیبی است که می­تواند بطور طبیعی سطح استیل کولین را در بافت عصبی افزایش دهد بدون اینکه عوارض جانبی داروهای شیمیایی همچون سمیت کبدی و حالت تهوع را به همراه داشته باشد.

ژل رویال و مواد ژنتیکی

ژل رویال سرشار از فسفولیپیدهاست که برای عملکرد مغز ضروری اند. دانشمندان دریافتند ژل رویال برای بیماریهای آلزایمر و پارکینسون بسیار مفید است.

میزان فراوانی RNA  و DNA در ژل رویال وجود دارد که برای عملکرد مغز ضروری­اند. RNA و DNA مواد ژنتیکی را تشکیل می­دهند. ژل رویال همچنین با افزایش خونرسانی به مغز به بهبود آلزایمر و پارکینسون کمک می­کند.

تحقیقات نشان داده اند ژل رویال به بهبود حافظه، جلوگیری از پیری، افزایش انرژی، کاهش اضطراب و افسردگی کمک فراوانی می­کند. برخی از ترکیبات موجود در ژل رویال دارای اثرات قابل ملاحظه ای بر روی سلول های عصبی است.

ژل رویال شامل مقادیر زیادی از استیل کولین می­باشد که یک انتقال دهنده پیام عصبی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی می­باشد. اخیرا دانشمندان پی بردند که ژل رویال تمایز انواع سلولهای مغزی را از سلولهای عصبی بنیادی افزایش می دهد. این در حالی است که اسید چرب غیر اشباع 10 HDA که ژل رویال غنی ترین منبع آن می­باشد، موجب افزایش تولید نورون ها و کاهش آستروسیت ها در سلول های بنیادی عصبی می­گردد.

نفش تغذیه کننده سلول های عصبی

ژل رویال همچنین نقش تغذیه کننده سلوله ای عصبی و محافظت نورونی در هیپوکامپ مغز دارد. بنابراین به بهبود و جلوگیری از بیماری های مرتبط با اعصاب همچون آلزایمر، پارکینسون و ام اس کمک شایانی میکند.

این ماده حافظه کوتاه مدت را بهبود میبخشد و نقش مفیدی در عملکرد عصبی دارد. همچنین تاثیر مثبتی بر یادگیریهای ذهنی و فضایی دارد. آنتی اکسیدان های موجود در ژل رویال نقش مهمی در جلوگیری و درمان بیماری های نورودجنریتیو نظیر آلزایمر دارد. علاوه بر این نقش مهمی در بهبود آسیب های وارده به مغز و همچنین جلوگیری از تخریب سلولهای مغزی دارد.


سخن پایانی

در این مقاله با نقش ژل رویال در تقویت حافظه و بهبود آلزایمر آشنا شدیم. با به انتها رسیدن این مطلب، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن دیگر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات جدیدی کسب کنید.

نظر یا نکته ای در مورد این مطلب دارید، در بخش نظرات ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *