تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست

تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست

تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست


تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست

در مصر باستان از ژل رویال با عنوان جادوی جوانی یاد می کردند و این ژل را برای پادشاهان مصر و ملکه آنها تهیه می کردند. خاصیت جوان سازی ژل رویال برای اولین بار توسط مردم چین باستان کشف شد. در روم باستان از ژل رویال با عنوان شهد شیرین زندگی یاد می کردند. با وست ویژن تا انتها این مطلب مفید همراه باشید.

تاثیر ترکیبات ژل رویال بر روی پوست

ژل رویال سرشار از ویتامین های مختلف است و همین ویتامین ها برای اثبات تأثیر ژل رویال بر شادابی پوست کافی است شما با مصرف ژل رویال نه تنها پوست خود را شاداب و جوان نگه می دارید بلکه خود را در مقابل سایر بیماری ها نیز ایمن می سازید.

حفظ رطوبت پوست

ژل رویال باعث افزایش رطوبت پوست و در نتیجه درمان پوست های خشک و آسیب دیده می­شود. در مطالعه ای که در آن تاثیر کرم حاوی ترکیب10 HDA روی پوست افراد مورد بررسی قرار گرفته بود مشاهده شد درصد رطوبت پوست به ترتیب 28/8 و 60/4 درصد پس از 7 و 21 روز استفاده افزایش یافت. بیش از نیمی از کل اسیدهای چرب موجود در ژل رویال و 2 تا 15 درصد کل وزن ژل رویال را    10 HDA تشکیل می­دهد. بنابراین ژل رویال به عنوان یک مرطوب کننده پوست در صورت استفاده بصورت روزانه، ظهور خطوط و چین و چروک پوستی را به حداقل می رساند.

جوانی و شادابی پوست

ثابت شده است که مواد مغذی فراوانی شامل ویتامین ها، فلاونوئیدها، اسیدهای نوکلئیک، دکانوئیک اسید، آنزیم ها، هورمون ها و مواد معدنی متعدد از جمله روی، که بسیار عالی برای بازسازی پوست می باشد، در ژل رویال وجود دارد. از دیگر ترکیبات مفید برای پوست و مو موجود در ژل رویال شامل ویتامین گروه B شامل B6-B5-B3-B2-B1 و استیل کولین است. همچنین لسیتین، تیامین و ویتامینهای گروه A ،C ،D، Eموجود در ژل برای حفظ شادابی و لطافت پوست ضروری هستند.

تاخیر روند پیری پوست

با افزایش سن روند تجدید سلولی پوست کاهش می­ یابد، ترمیم بافت و بازسازی سلولها با سرعت کمتری انجام می­ گیرد، میزان رطوبت طبیعی در پوست کاهش می­ یابد، پوست نازک شده و انعطاف پذیری خود را از دست می ­دهد. پروتئین کلاژن منجر به کند شدن سرعت فرآیند پیری پوست می­ گردد. همچنین اسیدهای چرب یافت شده در ژل رویال مخصوصا اسید چرب 10 هیدروکسی دکونئیک اسید 10 HDA  در تولید کلاژن در پوست مشارکت می­ کنند. ژل رویال حاوی مواد معدنی همچون سیلیکون است که تولید کلاژن را تحریک می­ کند.

محافظت در مقابل نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید روند پیری را شتاب می­بخشد. در مطالعه ای دانشمندان تاثیر ژل رویال را بر UVB بررسی کردند UVB شامل اشعه های مضر نور خورشید است که روند آسیب پذیری و پیری پوست را شتاب می­بخشد. محققان دریافتند سلولهای پوستی که با ژل رویال تیمار شده بودند به دلیل ترکیب مهم  10 HDA تولید پروکلاژن نوع 1 در آنها افزایش یافته بود. بنابراین ژل رویال موجب افزایش سلامت، تولید سلول های جدید پوستی و محافظت پوست می­شود.

تعادل هورمونی

عدم تعادل هورمونی اغلب مشکلات پوستی را به همراه دارد. ژل رویال منبعی طبیعی از هورمون های استروئیدی می­باشد. کمبود استروژن تغییرات قابل ملاحظه ای بر سلامت پوست دارد و اغلب موجب بروز آکنه و مشکلات پوستی می­گردد. همچنین پانتوتنیکB5  موجود در ژل رویال در ایجاد تعادل هورمونی در بدن تاثیر گذار است.

خاصیت آنتی اکسیدانی

طیف گسترده ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در ژل رویال به منظور مقابله با رادیکالهای آزاد که به طور معمول باعث پیری زودرس سلولها می شوند، کاربرد دارند. این ویژگی ژل رویال منجر به استفاده گسترده آن در محصولات ضد پیری پوست شده است.

ضد افسردگی و استرس

یکی دیگر از دلایل تأثیرگذاری ژل رویال بر پوست به این دلیل است که ژل رویال باعث افزایش ترشح آدرنالین در خون می شود. همان‌طور که می دانید یکی از دلایل پیری پوست ، استرس و افسردگی است و ژل رویال یک آنتی استرس بسیار قوی است. ژل رویال با ترشح زیاد آدرنالین در خون باعث می شود تا شما کمتر احساس افسردگی کرده و استرس را از خود دور کنید و در نهایت پوستی شاداب تر داشته باشید. همچنین ترکیب بسیار منحصر به فرد موجود در ژل رویال به نام   10 HDA بدن را در برابر استرس، افسردگی و اضطراب محافظت می کند.

ژل رویال از سه طریق موجب کاهش آکنه و جوشهای سرسیاه پوستی و حفظ لطافت پوست می­گردد:

  • خاصیت آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کنندگی پوست بدلیل وجود پروتئین منحصر به فرد رویالیزین  Royalisin
  • کاهش سطح کلسترول خون
  • ایجاد تعادل هورمونی در بدن

سخن پایانی

در این مقاله با تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست آشنا شدیم. با به انتها رسیدن این مطلب، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن دیگر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات جدیدی کسب کنید.

نظر یا نکته ای در مورد این مطلب دارید، در بخش نظرات ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *