منشور اخلاقی

_

منشور اخلاقی شرکت

_

ما اعضای خانواده بزرگ شرکت وست ویژن، با ایمان به لطف خداوند متعال و با تأسی به منشور اخلاقی دولت، پیمان می‌بندیم به منظور دستیابی به اهداف عالیه شرکت و با هدف به حرکت درآوردن چرخه اقتصادی کشور با توسعه و تعالی این کسب و کار، مجری اصول اخلاقی زیر باشیم:

1-  در همه حال خداوند را ناظر بر اعمال و رفتار خویش و مسئولیت را امانتی الهی بدانیم.

2- اندیشه‌مان در مدار اعتدال، تصمیمات‌مان بر مبنای تدبیر و رفتارهایمان در چارچوب قانون با حفظ شأن و کرامت انسانی باشد و از تندروی، شتابزدگی و خودسری پرهیز کنیم.

3- از توانمندی‌های خود در جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش استفاده نموده و با کوشش در راستای ارتقاء مستمر دانش و تخصص، خود را برای پذیرش مسئولیت‌های بزرگتر آماده کنیم.

4- در رعایت اخلاق حرفه‌ای کوشا بوده، وقت‌شناس و خوشرو باشیم و از پوشش زیبا و متناسب با فرهنگ عمومی جامعه استفاده کنیم.

5- با رعایت نظم و انضباط و ایجاد محیطی آرام و سالم (جهت انجام هرچه بهتر وظایف محوله سازمانی)، فضای کار را امیدآفرین، به دور از تنش، دلپذیر و متناسب با شئونات انسانی سامان دهیم.

6- همواره رازدار، صادق و امانت‌دار اطلاعات شرکت و اعضاء و مشتریان باشیم و در همه امور، خود را همدل و همراه و وفادار به سازمان بدانیم.

7- پایبندی به کار و تلاش، خدمت‌رسانی، مشارکت تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در راستای تحقق اهداف شرکت را وظیفه خود بدانیم.

8- سرمایه‌های انسانی یکی از ارزشمندترین دارایی‌هایی ماست و ما وظیفه داریم با مدیریت مشارکتی، یادگیری سازمانی و ایجاد فضای کار گروهی، از این دارایی در جهت کسب نتایج موفقیت‌آمیز برای شرکت و همه اعضاء بهره بگیریم.

9- کوشش و اهتمام در بهبود کیفیت ارائه خدمات و ارتقای سرعت، صحت و دقت بر اساس فن‌آوری روز، اطلاع‌رسانی جامع و شفاف، رعایت عدل و انصاف در تعامل با ارباب رجوع و انجام وظایف محوله سازمانی از وظایف اصلی ما می‌باشد.

10- با تقویت روحیه انتقادپذیری و بهره‌مندی از انتقادات سازنده دیگران جهت بهبود عملکرد، فرصتی برای اصلاح امورات شخصی و کاری به خود بدهیم و نسبت به منتقدانی که سخن از نقض قانون و مقررات می‌گویند و عملکردها را نقد می‌کنند، کینه‌توزی نکنیم.

11- همواره احترام به منزلت و حقوق انسانی و شهروندی افراد و پاسداری از آن، احترام به فرهنگ، آداب، رسوم و اعتقادات مشتریان را مد نظر داشته و در گفتار و کردار خویش نمایان کنیم.

12- تحقق اهداف عالی سازمان در گرو رعایت و اجرای قوانین و مقررات جاری بازاریابی شبکه‌ای ملی و کشوری است و ما خود را متعهد به رعایت اصول دینی و فرهنگی کشور و اصل تساوی همگان در برابر قانون می‌دانیم.

13- برای حفظ منافع ملی، رعایت قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و هرگونه فعالیت دیگری که پشتیبان بزه‌های سازمان یافته باشد ضروری است و ما آن را در سرلوحه وظایف خود قرار می‌دهیم.

14- جلب رضایت مشتری در محیطی آرام و آراسته و رسیدگی به شکایت ایشان با بردباری و رویی گشاده از اصول اصلی کسب و کار ما می‌باشد.

15- با رعایت و حمایت از رقابت آزاد و عادلانه و با احترام به سایر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای (دارای مجوز) انصاف در قبال رقبا را ضروری دانسته و رقابت بر اساس اصول اخلاق حرفه‌ای انجام می‌پذیرد. (پرهیز از فرافکنی و تخریب سایر شرکت‌ها).

16- انتخاب همکارانی که به اصول اخلاق حرفه‌ای متعهدند و تقویت روحیه کار جمعی و انجام فعالیت‌های گروهی با همفکری و همکاری تا دستیابی به اهداف سازمان.

17- برخورد با همکاران و واسطه‌هایی که از طرق غیراخلاقی از جمله پرداخت رشوه به بازاریابی می‌پردازند.

18- صداقت و راستی در مبادله اطلاعات و نیز خودداری  از عرضه گزارش‌های فریب‌دهنده، پنهان‌کاری و حذف هدفمند برخی از اطلاعات و اطلاع‌رسانی به موقع به بازاریابان  نسبت به بروز هرگونه تغییرات مؤثر در ادای تعهدات.

19- خودداری از دریافت و تقدیم مسرفانه هدیه و برگزاری بیش از حد برنامه‌های سرگرمی و تفریحی برای طرف‌های تجاری.

20- پایبندی به قول و تعهد خود و وفاداری به عهد و توافقات و قراردادها چه قانون بر آن ناظر باشد چه نباشد.

21- ایجاد توازن بین منافع فردی و گروهی با اولویت‌دهی به منافع گروه و حمایت کامل از افراد مجموعه در راستای رسیدن آنها به اهداف گروه.