خصوصیات ژل رویال


خصوصیات ژل رویال

در این مقاله سعی داریم تا در مورد خصوصیات ژل رویال که ژل سلطنتی هم نامیده می‌شود اطلاعاتی ارائه داده و در خصوص نحوه نگهداری و استفاده از آن که بسیار حائز اهمیت می‌باشد مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم.

قبل از هر چیز باید خاطر نشان کرد که ژل رویال یک ترشح پروتئینی ژله مانند، سفید یا کرم رنگ است که در صورت خوردن گرده گل کافی، از غدد هیپوفارنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر (که بین 3 تا 11 روز سن دارند)، خارج می‌شود.

بعد از ‌نگاهی به پروسه تولید طبیعی این ماده شگفت‌انگیز، به روش‌های نگهداری آن و معرفی چند معجون سلامتی و تخصصی برگرفته از ژل رویال خواهیم پرداخت.

زنبورهای مختلفی در کندو وجود دارند که بسیاری از آن‌ها به زنبورهای کارگر معروف بوده و وظیفه تولید ژل رویال را در کنار سایر وظایف خود به عهده دارند.

به عبارت دیگر، زنبورهای کارگر این مواد ژله‌ای را در حجره لاروها یا نوزادان و همچنین محل حضور ملکه تزریق می‌کنند. این تنها غذایی است که در طول عمر ملکه به او داده می‌شود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از اینکه از تخم خارج شدند با ژل رویال تغذیه می‌شوند.

برای ملکه، موضوع صرفاً مربوط به تقویت عمومی و ایمنی بدن نیست، بلکه افزایش قدرت باروری ملکه نیز بسیار مهم بوده و ژل رویال باعث بهبود فرآیندهای مربوط به تخم‌گذاری خواهد شد.

عمر ملکه چندین برابر عمر سایر اعضای کندو است و همین طولانی بودن عمر نیز نشانه دیگری از تقویت عمومی و بالا بودن سلامت ایمنی ملکه به شمار می‌رود.

با وجود این همه تفاوت بین زنبور ملکه و کارگر، این نتیجه به دست می‌آید که ژل رویال باید ماده‌ای خاص و منحصر به فرد باشد که تنها با مصرف آن توسط زنبور ملکه، این تمایزها ایجاد می‌گردد.

از تفاوت‌های زنبور ملکه با زنبورهای کارگر به لحاظ ظاهری می‌توان به جثه ملکه که چند برابر بزرگ‌تر از کارگرهاست اشاره کرد. همچنین زنبور ملکه اندام تناسلی بسیار فعال‌تری داشته، به طوری که در طول یک شبانه‌روز به دفعات تخم‌گذاری می‌کند.

جالب است بدانید که زنبورهای کارگر در طول فاصله زمانی زمستان تا بهار، فقط به مدت چند ماه زندگی می‌کنند؛ در صورتی که زنبور ملکه چندین سال و حتی تا حدود 8 سال هم می‌تواند زندگی ‌کند.

ملکه با رفتاری متفاوت نسبت به زنبورهای کارگر، درون کلونی علاوه بر تخم‌گذاری، به تولید فرمون‌های مخلوط مخصوص و حفظ انسجام کلونی نیز کمک می‌کند.

به دلیل همین ویژگی‌های خاص، این ماده در حدود صدسال قبل مورد توجه مردم شرق آسیا قرار گرفت که معتقد بودند که ژل رویال تمام تأثیری را که بر روی زنبورها دارد، بر روی انسان‌ها نیز خواهد داشت.

به دنبال آن در سال 2002 در تایلند، محققان خواص ضدباکتریایی ژل رویال خام و عصاره‌های دارای چربی و بدون چربی آن را مورد آزمایش قرار دادند. آن‌ها همچنین به منظور افزایش میزان نگهداری ژل رویال، ترکیبات مختلف، زمان و دمای ذخیره‌سازی آن را نیز ارزیابی کردند.

در نهایت امروز شاهد تأثیر این ماده سلطنتی در بهبود و درمان بیماری‌هایی نظیر پوکی استخوان، سرطان، آلزایمر، آنمی (کم‌خونی فقر آهن)، دیابت، درمان زخم‌ها، روماتیسم، باروری در مردان و زنان و … هستیم.

ژل رویال ماده بسیار مغذی و در عین حال حساسی بوده و به همان نسبت که استفاده از آن نتایج و مزایای بسیار مفیدی برای سلامت انسان خواهد داشت نگهداری از آن نیز از حساسیت بالایی برخوردار است. اما دلیل این همه تأکید در روش نگهداری از ژل چیست؟

ژل رویال یکی از حساس‌ترین مواد ارگانیک است که برای تهیه و مصرف آن باید دقت کافی در نظر گرفته شود. این ماده شگفت انگیز به صورت‌های گوناگونی عرضه می‌شوند و البته روش‌های نگهداری‌ متفاوتی نیز دارند.

یکی از نکات مهم در زمینه نگهداری ژل، بسته بودن درب ظرف نگهداری است تا از جریان هوای محیط به دور باشد. همچنین ژل رویال باید دور از تابش نور و در محیطی تاریک نگهداری شود. بدیهی است که در کندوی زنبور هم هیچ منفذی برای ورود نور وجود ندارد.

ژل رویال تازه جمع‌آوری شده توسط محققان در دمای اتاق (25 تا 27 درجه سانتی‌گراد)، دمای یخچال (2 تا 4 درجه سانتی‌گراد) و انجماد عمیق (-18 درجه سانتی‌گراد) به ترتیب به مدت 12 ساعت، 24 ساعت و 3 روز نگهداری شده و سپس در مقابل باکتری‌های مختلف آزمایش شد.

نتایج نشان دادند که نگهداری ژل رویال در دمای انجماد، بر خاصیت ضدباکتریایی و خاصیت متوقف‌کنندگی رشد باکتری‌ها اثر نمی‌گذارد. در عوض، محققان نوعی کاهش فعالیت ضدباکتریایی در طی زمان نگهداری در تمام دماهای آزمایش شده دیگر را مشاهده نمودند.

در نهایت توصیه می‌شود که بسته‌های ژل رویال در دمای حدود صفر درجه سانتی‌گراد نگهداری شود و به گفته برخی از کارشناسان، قرار دادن ظرف ژل در فریزر می‌تواند به این موضوع کمک کند.

نگهداری ژل رویال در دمای یخچال کیفیت آن را تا 6 ماه حفظ می‌کند. اگر بلافاصله پس از استخراج در دمای بین 0-5 درجه سانتی‌گراد نگهداری نشود، در مدت چند ساعت کیفیت آن به شدت کاهش می‌یابد و طی چند روز فاسد می‌شود. در حالی که با منجمد کردن و قرار دادن آن در فریزر، کیفیت آن تا 2 سال و کمی بیشتر حفظ می‌شود.

یکی از بهترین و در عین حال ساده‌ترین شیوه‌ها برای نگهداری از ژل رویال، ترکیب آن با عسل است که در این شرایط خواص ژل رویال برای 2 سال در دمای اتاق حفظ خواهد شد.

رطوبت پایین نکته‌ای است که در ترکیب ژل رویال با عسل باید به آن توجه داشت، چرا که در غیر این صورت ژل رویال در عسل تخمیر و فاسد می‌شود. نسبت ترکیب ژل رویال در عسل یک به صد می‌باشد. این ترکیب باید در دمای کمتر از 15 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.

با توجه به این حساسیت، برخی از تولیدکنندگان اقدام به ارائه پودر‌ ژل رویال می‌کنند. پودر ژل رویال حاصل استخراج آب و خشک کردن آن است که می‌تواند ماده اولیه برای تولید قرص و کپسول ژل باشد.

بیشتر افرادی که مشتری اینگونه محصولات هستند، ممکن است به منظور نگهداری، آگاهی و یا فرصت و امکانات لازم را نداشته باشند. در نتیجه مایل به استفاده از قرص یا کپسول به جای ژل بوده و می‌توانند آن را با سایر مواد یا شربت‌های متنوعی ترکیب کنند.

اما باید توجه داشت که محصول در قالب قرص و کپسول هرگز تازگی و تأثیر ژل رویال تازه استخراج شده را نداشته و برای تولید این نوع محصولات از عصاره خشک شده ژل استفاده می‌شود.

شرکت تجارت قرن بیست و یکم پس از سال‌ها تلاش بی‌وقفه در جهت تولید محصولاتی با پایه ژل رویال به روش جدیدی در زمینه نگهداری از محصولات در شرایط محیطی دست یافته است که در نتیجه آن محصولات معرفی شده در زیر، تولید گشته است.

معجون تقویتی رنفورد حاصل ترکیب ژل رویال، ژل N کروموزوم و جلبک اسپرولینا می‌باشد که به جهت تقویت قوای جسمانی، رفع خستگی و ناتوانی، درمان کم‌خونی، درمان دیابت، تنظیم فشار خون و … روانه بازار گردیده است.

معجون سلامتی تخصصی دیابت با نام هلسابت که علاوه بر ژل رویال و ژل N کروموزوم حاوی گیاهان دارویی بوده و به عنوان کامل‌ترین مکمل غذایی دنیا، مؤثر در بهبود دیابت نوع 2 و1، پاکسازی خون، متوقف کننده روند آلزایمر و … تولید گشته است.

معجون تخصصی کبد چرب هیگادو حاوی ژل رویال خالص و قارچ گانودرما با هدف محافظت از دستگاه گوارش، محافظت از افراد دارای کبد چرب، ضد تشنج و کاهش بروز صرع و … تولید شده است.

از ترکیب ژل رویال با ترکیبات پایه شامپو و ژل رویال با زهر زنبور به ترتیب شامپو اویتار و نواتار متولد شدند که در برطرف کردن خارش و شوره سر، توقف ریزش مو، تقویت پیاز مو و … نقش بسزایی دارند.

معجون لایه‌بردار طبیعی تالون که از ژل رویال و موم عسل تشکیل شده در بهبود ترک پا، ترک‌های بعد از بارداری، ترک‌های ناشی از چاقی و لاغری و … قدرت‌نمایی می‌کند.

معجون ژوناس و دلیشیا متشکل از ژل رویال، ژل N کروموزوم، گرد تاره، گیاه خرنوب، میخک و دیگر گیاهان دارویی است که در بهبود مشکلات ناباروری و جنسی آقایان و خانم‌ها دارای اثر قوی می‌باشد.

معجون انرژی‌زای براسا مخصوص ورزشکارانی است که فعالیت بدنی شدید دارند. در حفظ نشاط و شادابی و تأمین انرژی ورزشکاران نقش بسزایی دارد و این خواص تنها به خاطر وجود ژل رویال و جینسینگ سفید در این معجون استثنایی می‌باشد.

شربت ویتا یک معجون آنتی‌بیوتیک طبیعی است که از عصاره بره‌موم (پروپولیس) به دست می‌آید و مؤثر در رفع عفونت زنان، بهبود عفونت ریه، بهبود انواع آنفولانزا و سرماخوردگی و … می‌باشد.

معجون ونین و پیراوا از انواع کرم‌ها بر پایه ژل رویال می‌باشد که بعد از ترکیب با مواد کرم و زهر زنبور به منظور بهبود چین و چروک‌های پوستی، بهبود جای انواع لک و جوش، جوانسازی و آبرسانی پوست و … ساخته شده است.

گروه تحقیق و پژوهش شرکت تجارت قرن بیست و یکم برای اولین بار در دنیا توانسته است به فن‌آوری نگهداری ژل رویال در شرایط محیطی بدون کاسته شدن از خواص آن دست پیدا کند؛ و به دنبال آن عنوان “پیشرو در زنبورداری” را از آن خود کرده و صدرنشین توسعه صادرات فرآورده‌های زنبور عسل گشته است.

به لطف پروردگار و پیرو این پیشرفت شگرف مفتخریم اعلام بداریم که تاکنون ارسال محصول از کشور عزیزمان به مقصد کشورهای انگلیس، اتریش، سوئد، استرالیا، ترکیه، افغانستان، عراق، آمریکا، کانادا و آلمان با موفقیت انجام شده و تأیید سلامت محصول ارسالی از سوی کشور مقصد مزید بر علت گشت تا از ابداع تکنولوژی خود مطمئن گردیم.

روشی که در حقیقت وجه تمایز شرکت تجارت قرن بیست و یکم نسبت به سایر تولیدکنندگان محصولات ژل رویال می‌باشد.

این اولین باری است که محصولات با پایه ژل رویال بدون قرارگیری در پک یخ و بدون اعمال هرگونه شریط ویژه دیگر، راهی دیگر نقاط دنیا گشته است.

در این راستا در مورد محصولات معرفی شده در بالا، به جرأت می‌توان به نگهداری از محصولات حاوی ژل در دمای محیط اشاره کرد.

لازم به ذکر است که تابش مستقیم آفتاب (به عنوان مثال: محیط‌های خیلی گرم مثل زیر شیشه اتومبیل پارک شده در معرض نور خورشید) باعث از بین رفتن خواص ماده شده و قرار دادن محصول در این نوع فضاها ابداً توصیه نمی‌گردد اما نگهداری از آن‌ها در دمای محیط و دارای نور غیرمستقیم بلامانع می‌باشد.

برای اطمینان بیشتر توصیه می‌گردد که محصولات در قالب شربت‌ها و کرم‌ها درون یخچال نگهداری شوند.

هرچند که نگهداری از محصول در فریزر به مراتب بهتر از هر محیط دیگر با هر دمایی می‌باشد و باعث ماندگاری بالاتر و حفظ خواص مواد می‌شود. اما در مورد مصرف‌کنندگانی که امکان نگهداری محصول در یخچال و فریزر را ندارند و یا دائم در حال تغییر مکان می‌باشند، این فناوری می‌تواند خبر خوبی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *